Naši žáci zvítězili na soutěži najdi v sobě Ajťáka

15. 12. 2023     sekce: Úspěchy žáků     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

Naši žáci se zúčastnili soutěže "Najdi v sobě Ajťáka", kterou pořádala střední elektrotechnická škola v Lipníku.

Na soutěž jsme nominovali 4 žáky. 2 žáky v kategorii Elektro (Jakub Post, Richard Nerád), 1 žák v kategoriii Tvorba webu (Richard Poledňák), 1 žák v kategorii Programování (Tomáš Přibyl)

V kategorii Elektro žáci v rámci soutěže pájeli, ohýbali dráty do předepsaných tvarů a rozměrů, zapojovali obvody, vytvářeli plošné spoje. Zde byla největší konkurence, v této kategorii soutěžilo 20 žáků ze 12 škol. V kategorii programování soutěžilo 8 žáků z 8 škol, žáci pracovali se stavebnicí Arduino a vytvářeli programy v programovacím jazyku C+. V kategorii tvorba webu vytvářeli weby k oblíbenému předmětu ve škole. Weby přišlo vytvářet 10 žáků z 10 škol  Všechny žáky čekalo 120 minutové soutěžení a tvorby. Před vyhodnocením si žáci mohli prohlédnout školu a promluvit se žáky školy.

V kategorii tvorba webu náš žák Richard Poledňák obsadil 1. místo. V kategorii programování Tomáš Přibyl vybojoval druhé místo. V kategorii elektro jsme měli dva zástupce Jakuba Posta, který získal 3. místo a Richarda Neráda, který se probojoval na 8. místo.

V hodnocení škol jsme skončili na prvním místě. Ze 14 škol s olomouckého kraje.

Všem našim žákům gratulujeme ke skvělým umístěním v takové konkurenci.